Follow

Nejenom ze vlada nedokazala zajistit elektronicke formulare pro generovani cestnych prohlaseni k opusteni okresu (na portalu obcana, kde by to jeste melo byt?). Nejen ze ty vzory pro tisk jsou formatovane mezerama a teckami, a vypadaji jako kdyby je vytvorila pologramotni ucetni JZD. Ale i ty ubohe vzory uz nejsou dostupne na strankach Ministerstva vniitra - servery to nejak nezvladli. A, koukam, ze i ze stranek policie uz to nestahnu. To je krasny priklad stavu digitalizace statni spravy.

· · Web · 2 · 1 · 2

@ondra @andrej neblázněte, to by byla investice za miliardu.. a navíc, šlo by o nesystémové řešení.. je nutno zcela předejít přetížení webů, a to zavedením registrace pro používání webů státní správy.. fungovalo by to jako pořadník.. samozřejmostí by byl zákaz přímého přístupu na URL, ale to nechť ošetří zákonodárci.. ještě jsem tedy nedomyslel, co dělat v případě, kdy by také ten pořadník přestal fungovat - snad by pomohly papírové formuláře, které ještě aspoň trochu fungují?

@mig @ondra @andrej Nevím jestli je dobré si z toho dělat srandu. Oni jsou schopní to zrealizovat :-D :-(

@andrej Ach ta čeština a její gramatika, ta tedy pláče...zaplaťpánbůh, že ona fiktivní pologramotná účetní JZD nebyla členkou Pirátské strany a kromě typografických šíleností nepoužila i "specifickou" gramatiku 😀

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!