It's unacceptable if Members of the European Parliament have to use a service provided by an American company and agree to their Terms of Service in order to exercise the mandate. Representing citizens must not be conditioned upon using iCloud. kolaja.eu/en/post/20200617-rem

@marcel_kolaja What the actual fuck. So after resolution supporting open-source and the day after starting two antitrust probes against Apple somebody decided to force MEPs and their teams to buy thousands of Apple devices and lock them into their ecosystem when all they need is a web app?

@ondra @marcel_kolaja Zbytečně silná slova. Evropa jen svými vlastními rozhodnutími dokumentuje, kde je její místo. Můžete s tím nesouhlasit, může Vás to rozčilovat, ale to je asi tak to jediné, co s tím můžete reálně udělat. 🤔

@g @ondra Nechte mě hádat. Místo Evropy je... v Evropě? 😄

@marcel_kolaja @ondra Pěkná floskule, ale Evropa (míněno EU) není v politické, ekonomické ani vojenské oblasti tak úplně suverénní jako jiné mnohem kompaktnější celky. Byla a je pod silným vlivem skutečných hráčů...a na tomhle místě i zůstane.

@g @ondra Pak s Vámi musím nesouhlasit. Jak to tak posledních 17 let sleduji, strategická akceschopnost Evropy se stále zlepšuje. Ne, že by se nedalo zlepšovat dál, ale Evropa na tom není z tohoto pohledu vůbec zle.

@marcel_kolaja @ondra Kde vidíte konkrétně nějaké zlepšování? Možná tak podle výše platu v EP. Ovšem podle "úspěchů" v Sýrii, Libyi, při ochraně hranic, při sporech s Tureckem, efektivitě sankcí proti Rusku, sankcích proti Evropským firmám, ekonomických problémech spojených s EUR, atd. se realita světa jeví dost jinak než ji asi vidí v PowerPointu bruselští myslitelé.

Follow

@g @ondra Tak například právě v ochraně hranic došlo za poslední roky ke zlepšení. Je třeba více posílit FRONTEX a to se postupně děje. Projekty PESCO jsou taky velmi úspěšné v koordinaci a v prohlubování spolupráce v oblasti obrany. GDPR představuje světovou revoluci v ochraně osobních údajů a pro Evropu je strategickým krokem. Jistě, že musíme na lepší koordinaci a efektivnější spolupráci neustále pracovat, ale Evropa je už dnes bez pochyb světovou velmocí.

@marcel_kolaja @ondra Jak vysvětlíte, že se při tom všem staly události, o kterých jsem psal, a které demonstrují (ne)schopnost Evropy? Pouze jste dokumentoval, že GDPR, FRONTEX nebo PESCO jsou prázdné zkratky. PESCO by časem něco být mohlo, pokud by se to ovšem hodilo skutečné velmoci (USA), ale o tom silně pochybuji. Příčiny nejsou v nedostatku zdrojů nebo potenciálu Evropy, ale v neschopnosti vedoucích představitelů...a jejich klany tam budou dlouho, dokud je nesmete skutečná krize.

@g @ondra Ani náznakem jsem se nesnažil tvrdit, že bychom měli ideální vedení. Naopak dlouhodobě tvrdím, že by lidovci měli jít od kormidla.

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon

mastodon.pirati.cz is one server in the network