Follow

Dnes Evropská komise představila, jak chce bojovat se sexuálním zneužíváním dětí. Radši se posaďte.

Chce zavést povinnost šmírovat ve všech soukromých e-mailech a chatech, včetně koncově šifrované komunikace.

Piráti udělají všechno proti tomuhle nebezpečnému nesmyslu.

· · Web · 3 · 7 · 6

@marcel_kolaja a to jste koukali divně na Čínu nebo Rusko... Zdaleka to překonává ta parta Evropské komise. Nejlepší bude tomu nebránit a nechat je jejich nápady realizovat... Pak EU skončí rozpadem a tím i parta Evropské komise

@g Jasně. A až bude mít nějaký pitomý nápad česká vláda, tak bude nejlepší řešení rozpad Česka, protože tím skončí i česká vláda.

@marcel_kolaja u České vlády je rozdíl v tom, že tu si lidé volí a v Parlamentu za ní stojí většina, takže své případně hloupé nápady prostě realizuje...a když to zkazí, příště vládnou po volbách jiní. Tahle hrozba je autokoriguje. Kdo nebo co ovšem autokoriguje Uršulu nebo třeba Jourovou? Obálka nepřímé demokracie jim dovoluje dělat blbosti, což je špatně, a proto je vhodné nechat takový model padnout. Je totiž v jádru defektní.

@g Porovnáváte hrušky s jabkama. Parlament je zákonodárný orgán, Komise je exekutivní orgán, podobně jako vláda, do které také občané ministry nevolí.

@marcel_kolaja Dívám se na to jako na systém. EU nemá zákon o tzv. cizích agentech, nemá tajné informační služby, podléhá snadno vlivům a "blbým nápadům" právě kvůli své velikosti a vzdálenosti mezi voličem a mocenským zástupcem.

Na státní úrovni je moc spojená s jasnou odpovědností. Když to zkazí Fiala, získá příště zpětnou vazbu od voličů on i jeho partaj a celá koala. Ale u figur v EK tahle vazba není, protože je ten systém v jádru špatně navržený 😉

@g Ten systém není v jádru špatně navržený, ale potřebuje úpravu. Určitě by osoba předsedkyně Komise měla vycházet z evropských voleb, ale pseudovlastenci s tím mají dost problém. V každém případě kvůli tomu není potřeba likvidovat celou Evropu.

@marcel_kolaja Ano, socialismus šlo nepochybně také pouze vylepšit...teoreticky. Stejně tak si mohl Michalengelo v Sixtínské kapli jen říct, že zkažené víno není třeba vylít, ale jen vylepšit nějakými ornamenty - jenže to radši přemaloval.

Někdy něco prostě nejde a je dobré si to přiznat.

Proto nejmenované Pobaltské země své tajné služby stavěly na zelené louce, protože správně usoudily, že "vylepšovaní" stávajících struktur je kontraproduktivní.

@marcel_kolaja Chtít šmírovat end-to-end šifrovanou komunikaci, to je jako snažit se chytit vítr do kapsy ... nápad jak z Kocourkova. Jestli tohle někdo řekl, tak to musel být legračně hloupý člověk ...

@PeterSoukup Komise chce povinně zavést skenování na straně klienta. Kromě toho, že je to de facto konec koncového šifrování, tak je to taky bezprecedentní zásah do práv občanů vlastnit svoje zařízení a obrovská hrozba pro svobodný software.

@marcel_kolaja No, jestli někdo chce něco podobného udělat, tak je to obludné, a jistě je proti takovým lidem v institucích EU třeba bojovat, nicméně spíše z principu než z nutnosti, protože si neumím představit, jak by bylo něco takového v praxi realizovatelného. To bude policie kontrolovat každého občana, jestli má nainstalovaný vládní spyware? Neumím si ani představit, jak by tvůrce svobodného softwaru donutili na něco takového přistoupit ...

@marcel_kolaja Nicméně svojí idiocií a neproveditelností tohle připomíná nedávnou snahu některých europoslanců "zakázat" těžbu proof-of-work kryptoměn nebo používání studených kryptopeněženek ...

@marcel_kolaja Každopádně tyhle orwellovské tendence EU mě pomalu, ale jistě převádějí z tábora eurooptimistů do tábora euroskeptiků ...

@marcel_kolaja Predstavila i, jak by to chtela enforcovat? Jakoze kdyz si doma rozjedu instanci matrixu a vlastniho klienta, tak si pro me prijdou? 😂 Ke kazdemu hobby klientovi kontaktovat komisi, at zaslou instrukce jak jim tam hodit backdoor? Komicke :)

@DJetelina Bohužel, tak nějak si to zhruba komisařka Johansson představuje. Povinné je skenování na straně klienta. Klient, který to nedělá nesmí být v app storu.

@marcel_kolaja Protoze kdyz neni aplikace v app storech, ale na webu, tak to vsechny zastavi. Dik za doplnujici informace, vzhledem k tomu ze to ma 150 der tak si myslim ze to nebude problem zastavit :D

@DJetelina Nebude problém to technicky obejít. To znamená, že kriminálníci si budou dělat, co chtějí. Ovšem bežný Franta uživatel bude pod neustálým dohledem. Tahle legislativa má neskutečně negativní dopad na občanské svobody.

@marcel_kolaja @DJetelina Kromě svobod taky na důveru v příčetnost celého týmu lidí, který je schopen s něčím tak naivním a nereálným přijít. Buď jde o dechberoucí ignoranci, snahu vytřískat politické body od lidí, kteří tomu taky nerozumí, nebo budování vyjednávací pozice pro něco reálnějšího typu "vynutíme to jen pro velké hráče, které už jsme si definovali v legislativě pro jejich regulaci".

@ondra @marcel_kolaja Je pravda, ze je komicke, ze tohle prichazi par dni potom, co se evropska komise objevi na Mastodonu, skoro jako kdyby tam nesedel jen jeden clovek :)

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!