Is the Czech Prime Minister afraid of the ? After having learned that the debate in Czech TV would be with Ivan Bartoš, the leader of the Pirate Party, currently polling second, Babiš ignored all messages from CzechTV and didn't show up for the debate.

Zóny "bez LGBT", za které se prohlašují některá polská města, jsou odstrašující příklady diskriminace. Patří mezi ně i dvě polská partnerská města Mikulova a Dolního Benešova. S Františkem Kopřivou, Zuzanou Klusovou a Lukášem Dubcem vyzýváme tyto obce k vypovězení partnerských dohod.

Je léto a jelikož nejsem z jiné planety jako pan Havlíček, nedej Bože pan Babiš, potřebuji si občas odpočinout. Na klasickou polehávací dovolenou mě nikdy neužilo, a tak jsem vyrazil vzhůru do hor. Ale nebudu lhát. Mám svou práci rád a nedokážu se od ní odstřihnout úplně. 🙂

I am sending an open letter signed by 26 Members of the European Parliament from 4 political groups to Donald Trump supporting a pardon to Edward Snowden. We must not persecute those who put public interest above their personal well-being and security.

Vyostřující se situace v Bělorusku nesmí uniknout pozornosti příslušných orgánů Evropské unie. Pasivní agresivitu a zastrašování, jaké Vladimír Putin předvádí, nesmíme tolerovat. Bělorusové musí vědět, že mají podporu celého světa, včetně nás.

Podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění společnosti CVVM je druhým nejsilnějším subjektem Pirátská strana. Jsem neskutečně rád, že po letech práce a snahy o svobodnou, vzdělanou a digitálně propojenou společnost jsou voliči na naší straně. Děkujeme za to!

Že by se nakonec poslanci za SPD taky zapojili do dění v Evropském parlamentu, kde pracujeme na aktu o digitálních službách (Digital Services Act), který bude řešit moderaci obsahu on-line? ;-)

Let me publicly thank the Taiwanese embassy for giving my office 50 masks as a present. It's really kind. Thank you very much, Taiwan!

Fake komunistka Kateřina Konečná mi s fake konzervativcem Janem Zahradilem ruku v ruce nadávají do udavačů za to, že dělám svoji práci. Nepřestane mě fascinovat, jak mají tyhle extrémy k sobě mentálně blízko.

Skoro se až nechce věřit, že už to je rok, co jste mě zvolili do Evropského parlamentu. Prohlédněte si, co osobně považuji za nejdůležitější události jednotlivých měsíců od mého zvolení.

A to bude Česko za dva roky předsedat Radě. Snad už tou dobou budeme mít anglicky mluvící ministry...

Devátý květen, . Připomenutí, že jednotná Evropa nás dělá silnějšími. Ideální adept na nový státní svátek v Česku. A den volna navíc asi sneseme... Co myslíte?

Čau lidi, premiér má jistě pravdu: V Evropském parlamentu totiž není na práci nic jiného, než vymýšlet, jak mu zatopit a ještě si na tom přihřát vlastní polívčičku. Věřím, že zejména pro kolegy např. z Nizozemí či Německa se jedná o terno. ;-)

The Digital Services Act shall reform fundamental rules governing the Internet. What I miss in the IMCO draft report? Prohibition of imposing proactive measures among others. What else? Read my latest blog post! kolaja.eu/en/post/20200430-the

Member States are starting to use tracing mobile apps to fight . See the Member States' measures and my comments to the EU toolbox published by the Commission in my latest blog post. We need to be more ambitious in privacy and data protection. kolaja.eu/en/post/20200424-com

On Friday, pan-European weekend hackathon begins. I initiated a letter joined by MEPs from six political groups, addressed to Commissioner Mariya Gabriel, asking her to explicitly encourage Free and Open Source Software as part of the challenge.

The European Commission organizes pan-European hackathon on April 24--26. Czechia underrepresented so far. I'm sure, however, more Czech hackers will register, if we spread the news! Register at euvsvirus.org

Maintaining the Internal Market functional and consumer protection is key for the fight against . In IMCO, we have therefore set out the main points that we consider necessary at this moment to protect public health. europarl.europa.eu/news/en/pre

Show more
Pirátský Mastodon

mastodon.pirati.cz is one server in the network