Je to tak. Já tu legislativu omezující vývoz technologií autoritářům neprosadila kvůli míru, ale abychom ty drony měli pro sebe. Ještě pár let výroby a Rusko rozdrtíme! :D Jiří mě odhalil.

(Místo verze z Parlamentek si můžete přečíst originál článku tu: blog.aktualne.cz/blogy/marketa)

Show thread

RT @PREZIDENTmluvci@twitter.com

Tradiční levice upřednostňovala mírová řešení, dialog a deeskalaci konfliktů.

Progresivní levice, tedy i Piráti, mír evidentně považuje za sprosté slovo a proto volí válečnou rétoriku, která může uvrhnout svět do nebývalé katastrofy. parlamentnilisty.cz/arena/moni

🐦🔗: twitter.com/PREZIDENTmluvci/st

Putin na Ukrajině opakuje gruzínský scénář. Proč ho necháváme? Francie a Německo vyzvaly obě strany k deeskalaci a postavily se tak za propagandu Kremlu, který se tváří, že nemá na výběr nic jiného. Záminka se vždy najde; to Evropa by měla reagovat jinak.
blog.aktualne.cz/blogy/marketa

RT @KubiliusA@twitter.com

❗️EU parliamentarians call to immediately allow Navalny’s medical treatment & release him from prison as mandated by ECHR. We urge the EU Ambassador to Russia together w Ambassadors of the US, UK & Canada visit @navalny@twitter.com in prison facility.

elpnariai.lt/en/joint-call-of-

🐦🔗: twitter.com/KubiliusA/status/1

Nevím, jestli je to pandemií a absencí toho ruchu měst, nebo prostě tím, že jsem vroomer; ale tohle je tak krásné a uklidňující. Začala jsem projížďku prosluněným Amsterdamem, a teď mě fascinují velikosti budov v Pekingu... Nízkoemisně a bezpečně! ;D
driveandlisten.herokuapp.com

Doslova "sdílejte, než to smažou". Recenze knihy o a jejím masovém zneužívání dat (nejen) FB uživatelů se proměnila v boj s FB o zveřejnění. Nejdřív nechtěli zveřejnit, pak snížili dosah. Miluju upload filtry, fakt. :)) Celé video: youtu.be/cht5x51n7no

Well, as the statement was of mainly chairmen MEPs, if that is not sufficient allow me to add 8th voice of a vice-chair. Yes, the inability to reach an agreement - even as good as the one Mr Danielsson published - might truly have consequences. EU is a partner, not a tool.

Show thread

RT @Helenkhosh@twitter.com

GD has begun discrediting statement made by
@Europarl_EN@twitter.com MEPs, which warns against $ consequences on . Parliament ViceSpeaker said MEPs are either "mistaken or biased" while Deputy Chairperson said that"7 MEPs position is unclear..there are 100s of MEPs"

🐦🔗: twitter.com/Helenkhosh/status/

EN: I try to educate. Though I will never do as much as 1st April. The only day people believe someone wants to manipulate them a critically evaluate received information.

You know what? Let's make April Fool's Day every day in the fight against disinformation!

Show thread

Můžu dělat osvětu. Nikdy ale neudělám pro kritické myšlení tolik, co 1. duben. Jediný den, kdy lidé hromadně věří, že je někdo chce zmanipulovat, a kriticky hodnotí přijímané informace.

Víte tedy co? Udělejme v boji proti dezinformacím Apríl každý den v roce!

Dnes jsem moderovala uzavřený kulatý stůl týkající se vlivu Číny ve střední a východní Evropě i na Balkáně. Strategie, nástroje, kyberbezpečnost, vliv politiků. Moc zajímavá diskuze, a děkuji hostům i @AMO_cz@twitter.com za spolupráci při organizaci! Níže ve vlákně hlavní myšlenky z debaty:

Show thread

RT @chinaobservers@twitter.com

At a private roundtable this evening entitled “Responding to ’s Challenge”, CHOICE experts, in cooperation with representatives of the @EuropeanPirates@twitter.com, will discuss problems posed by Chinese propaganda in and beyond. Stay tuned for key insights!

🐦🔗: twitter.com/chinaobservers/sta

Pro citlivé duši: jedná se samozřejmě o humornou hyperbolu, doporučuji nicméně projít si tento průzkum CVVM. Dozvíte se, v jaké drtivě většina se občané identifikují jako pravice, a také že třeba mezi 15-19 lety je doslova 0 % levicové identifikace... cvvm.soc.cas.cz/media/com_form

Show thread

Česká pravice: většina české společnosti je levicová, čelíme útlaku, spojte se, bijme na poplach!!!

Ti tři levičáci v ČR:

Hnutí pro život zneužilo piety za oběti pandemie, aby prý připomnělo oběti interrupcí. Je škoda, že do ní tudíž nezahrnulo zemřelé matky, které musely postoupit interrupci v ilegalitě, po níž Hnutí pro život touží.
a2larm.cz/2021/03/krestansti-f

O prázdninách bychom to stihli i bez zrychlené procedury, ty možnosti tam byly. To by ale člověk nesměl propadat hysterii. My jsme hlasovali tak, aby došlo k parlamentní debatě a možnostem změn. Je zvláštní slyšet takového kritika EU, jak najednou chce nekontrolovanou moc Komise.

Show thread

RT @AlexandrVondra@twitter.com

Dnes v EP hlasování o zrychlené proceduře ke Covid pasům. Důvod: umožnit přípravu tak, aby očkování nebo testovaní lidé mohli o už prázdninách volně cestovat po Evropě i jinem. ODS, KDU, TOP, ANO pro. SPD a Piráti proti!!!

🐦🔗: twitter.com/AlexandrVondra/sta

642 pro, 37 proti a 9 zdržení. Má první legislativa prošla 93% podporou Evropského parlamentu! Diktátoři budou mít odteď těžší dostat se k evropským technologiím, kterými by sledovali a terorizovali své občany. Mám velkou radost. :) Zde úvod mé řeči, celá: youtu.be/1RLtsBr-RjI

Odhlasováno, poslední slova vyřčena. Má regulace o vývozu zboží dvojího užití teď už jen čeká na posvěcení Evropským parlamentem - Rada již schválila. Dle slov kolegů napříč politickým spektrem mám nicméně pocit, že se za lidská práva postavíme jednotně. 💪

CS: Děkuji za diskuzi! Bavili jsme se díky @GLOBSEC@twitter.com o regulaci politické reklamy, micro-targetingu i více. Nejopakovanějším slovem byla transparence. Financí, algoritmů, používání dat. S jedním cílem: emancipovat uživatele, který je až příliš často vynecháván z rovnice a diskuze.

Show thread
Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!