Děkuji Austrálii, že si díky jejímu příkladu můžeme včas uvědomit, jak moc se "big tech" bude bránit férovému nastavení. Austrálie pro Google sice není tak velkým trhem, ale to, že nechtějí zavést precedent, je jasné. Měli bychom ho možná zavést za ně.
bbc.com/news/world-australia-5

Moje včerejší vystoupení na plénu k situaci v Hong Kongu, ale především kritika plánované obchodní dohody mezi EU-Čínou , nyní s českými titulky:

Rezoluce k Hong Kongu, kterou jsme dnes probírali na plénu, mluví především o potlačování lidských práv či cenzuře ze strany Číny. Vzala jsem to tedy z širšího úhlu pohledu - kde začíná naše starost o lidi a končí třesení rukou s diktátorem.
youtu.be/Si7FuvO8JMc

RT @MakaB__@twitter.com

Delighted to be back to BxL as the member of @Geoparliament@twitter.com
🔹Excellent meetings & fruitful discussions with today on dynamics of 🇬🇪 🇪🇺relations and 🇬🇪's
🔹's support is highly appreciated & looking forward to our close cooperation

🐦🔗: twitter.com/MakaB__/status/135

RT @PiratskaStrana@twitter.com

Podle @MarketkaG@twitter.com by mělo dojít k přesnějšímu cílení sankcí vůči oligarchům napojeným na Kreml. „Kromě sankcí požadujeme zastavení budování Nord Stream 2 a postavení ruského státu před mezinárodní tribunál za použití chemických zbraní.“ pirati.cz/tiskove-zpravy/grego

🐦🔗: twitter.com/PiratskaStrana/sta

RT @PiratskaStrana@twitter.com

@sssirda@twitter.com Dobrý den, na naší bezpečnosti nám záleží. Výdaje mají být stavěny dle hrozeb a potřeb, klidně mohou být i vyšší než arbitrární 2 %, pokud to bude dávat smysl. Chceme, aby byly vynakládány koncepčně (ideálně přes Evropský obranný fond) a nikoli fragmentovaně.

🐦🔗: twitter.com/PiratskaStrana/sta

RT @Billbrowder@twitter.com

BREAKING: @navalny@twitter.com’s colleague @vashurkov@twitter.com shared the list of eight Russian officials and oligarchs who Alexei thought should be sanctioned under the Magnitsky Act. Alexei prepared this list days before being arrested.

🐦🔗: twitter.com/Billbrowder/status

Připodepsala jsem rezoluci k situaci ve Vietnamu. Volá mj. po ratifikaci ILO a ochraně lidských práv, což Vietnam slíbil podpisem .

Ratifikovali? Ne.
Obchodujeme vesele dál? Ano.

Tolik k "volný obchod přece podporuje lidská práva". Ne. Podporuje autokratický režim.

Z pozice političky už jsem řekla o dezinformacích mnohé. Teď jsem se tedy na tento fenomén zeptala analytiků, novinářů i expertů.

Děkuji všem zůčastněným, vyjmenovat je v pár znacích nezvládnu, takže si budete muset rozkliknout odkaz! :)
pravdaboli.eu/ocimaodborniku/

Na Signalu vidíte, pokud se na něj připojil kontakt, který máte ve svém seznamu telefonních čísel. Od té doby, co ho doporučil Elon Musk, mi denně naskočí pár upozornění o novém připojení - typicky od kontaktů nad 40 let. Zajímavá statistika. :)
novinky.cz/internet-a-pc/softw

RT @YPerebyinis@twitter.com

Děkuji @MarketkaG@twitter.com za iniciativu s dopisy podpory europoslanců politickým vězňům z Krymu. Více než sto Ukrajinců a Krymských Tatarů jsou nezákonně udržováni Ruskem na základě vykonstruovaných obvinění. Mezinárodní pozornost je pro ně kriticky důležitá. zmina.ua/en/event-en/members-o

🐦🔗: twitter.com/YPerebyinis/status

RT @Melissahei@twitter.com

The EU and China have agreed on a controversial new investment deal. I spoke with pro-democracy activist @nathanlawkc@twitter.com from Hong Kong, and MEPs @MarketkaG@twitter.com and @LSchreinemacher@twitter.com about whether the EU should believe China's human rights promises.

politico.eu/newsletter/ai-deco

🐦🔗: twitter.com/Melissahei/status/

Hodně společností není svatých - dětská práce, vykořisťování zaměstanců... Málokterá ale podporuje koncentrační tábory. Apeluju na vás, nepodporujte je svými penězi. Pokud je pro ně trh důležitější, než lidi, nechť sílu trhu pocítí.
bbc.com/news/technology-556343

RT @IPetrycka@twitter.com

Mám pro vás nový rozhovor v rámci seriálu . Tentokrát s @MarketkaG@twitter.com.

Proč šla do politiky, čeho chce dosáhnout, čemu se věnuje a proč, jak podle ní dostat mladé lidi do politiky? A co zásadního nás naučil covid?

Doporučuji přečíst! ⤵️

ingapetrycka.cz/zeny-v-politic

🐦🔗: twitter.com/IPetrycka/status/1

Trump nevyužil možnost důstojně úřad přenechat svému nástupci. Definitivně tak určil, jak na něj budou dějiny pamatovat: jako na zbabělce, který neumí prohrávat a neváhá pro tuto svou slabost obětovat životy obšanů. US to teď musí stvrdit impeachmentem.
blog.aktualne.cz/blogy/marketa

RT @MrJustinCremer@twitter.com

In crazy non-US news, pro-China Hong Kong officials have issued Intl arrest warrants for Danish MPs @uffeelbaek@twitter.com and @Ammitzboell_K@twitter.com for their role in helping a HK activist into Denmark politiken.dk/udland/art8057793

🐦🔗: twitter.com/MrJustinCremer/sta

Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!