Právě teď, diskuze se skvělými odborníky na ochranu osobních dat. Já budu hovořit jak o (ne)funkčnosti , tak o těch dalších často skloňovaných zkratkách aktuálního digitálního světa: a , a co mohou udělat pro naše data ve světě Big Tech. Přijďte! :)

Show thread

RT @IIR_Prague@twitter.com

From your browsing history to your precise location, from the you use to your Gmail account, all this is collected by big tech companies. Is there place for ethics and ? Watch us live: bit.ly/SecurityF2021

🐦🔗: twitter.com/IIR_Prague/status/

Nemohla jsem na Poště službu zaplatit kartou. Tak mi paní říká, že to mohu zaplatit ve známkách.
"Jak to myslíte, ve známkách?!"

Ano. Prodala mi kartou známky v hodnotě služby a nalepila je na mou výzvu k vyzvednutí zásilky.

Přátelé, kašlete na krypto. Známky jsou budoucnost!

K mezinárodnímu dni proti násilí na ženách jsem se - i po dnešní plenární debatě k opatřením, vč. Istanbulské úmluvy - rozhodla sepsat, jak u nás Úmluva i v jinak rozumných kruzích padla za oběť dezinformacím. Pokud jste ji nečetli, zkuste alespoň článek!
gregorova.eu/istanbulska-umluv

"Stalo by se něco, kdyby v daném letadle nebyli evropští občané? Jsou lidská práva a spravedlnost omezená jen na Evropu?"
Světlana Tichanovská EU děkuje, ale nebojí se ani přísnějších vyjádření. Vyjmenovává také své zavražděné přátele a běloruské občany, a jejich příběhy.

K polsko-běloruské krizi se toho dnes na plénu Evropského parlamentu řeklo mnoho. Já k tomu od vás stále dostávám spoustu dotazů, sepsala jsem tedy situaci i návrhy řešení do jednoho uceleného textu:
gregorova.eu/reseni-krize-na-p

@Voxpot@twitter.com Je to sice dlouhý čtení, ale zabere vám to mnohem míň času, než Slavíky, a navíc poté nebudete mít morální kocovinu ze sebe, ale z Bezose, tak šup. <3

Show thread

Globalisti, národní šampioni nebo techno-utopisti. Už se nelze dál tvářit, že Big Tech je závislý na státech, a zatím nás ani nečeká rozpad národních států. Kam to ale celé povede? Výborný rozbor na @Voxpot@twitter.com.
voxpot.cz/nastup-technopolarni

Situace na polsko-běloruských hranicích je teď denně v hledáčku médií. Na tom, že se jedná o hybridní útok Lukašenka už se víceméně všichni shodují, a jsou tak podnikány adekvátní kroky, aby migranti nepřibývali. Co ale s lidmi, kteří tam již jsou? ⬇️
irozhlas.cz/zpravy-svet/pavel-

RT @Svratkin@twitter.com

Natáčeli jsme teď pár dní v Británii. Posloucháte v autě BBC, řeší se změna klimatu. Billboardy po městě - změna klimatu. Libovolné rádio- konzervativec Johnson řeší instalace nových kapacit OZE a boj proti změně klimatu. Ekonomika se plánuje na dekády dopředu. Mám z nás deprese.

🐦🔗: twitter.com/Svratkin/status/14

Vždycky se nás někdo bude snažit oklamat.

Politici, budujte důvěru s občany. Politika je veřejná služba, ne váš kariérní výtah. Když nebudou věřit vám, uvěří obchodníkům s pravdou.
Občané, nenechte politiky zpohodlnět a manipulátory vyhrát. Zajímejte se. Vyslechněte protistranu.

RT @Pavel_Havlicek_@twitter.com

S jsme připravili tzv. Listopadovou výzvu na podporu ruské neziskové organizace .

Prosím sdílejte a dejte o tom vědět svým přátelům, je to důležité, soud s touto organizací bude v probíhat již 25. listopadu!

@AMO_cz@twitter.com @GULAG_CZ@twitter.com @MemorialCZ@twitter.com

🐦🔗: twitter.com/Pavel_Havlicek_/st

Téma evropské obrany není jedno z těch, co vyvolává masový zájem, naše (ne)akceschopnost jako EU je ale čím dál tím víc vidět - v Afghánistánu, polsko-běloruských hranicích, Náhorním Karabachu,... Je Startegický kompas odpovědí? Ambice na to má.
pirati.cz/tiskove-zpravy/grego

RT @PiratKolaja@twitter.com

Europoslanci @PiratskaStrana@twitter.com podpořili výzvu k umožnění bezpečných potratů pro Polky v ostatních zemích EU.

Europoslanci @ODScz@twitter.com, @STANcz@twitter.com, @kducsl@twitter.com a @TOP09cz@twitter.com proti.

Týden po zbytečné smrti polské ženy, která zemřela, protože lékaři odmítli potrat pro rozpor s polskými zákony.

🐦🔗: twitter.com/PiratKolaja/status

K polsko-běloruským hranicím jsem se nevyjadřovala pouze na plénu, ale zevrubněji jsme to rozebrali i na ČT. Mé názory na to, jak rázněji zakročit proti Lukašenkovi i jak odvrátit humanitární krizi, si můžete pustit u mě na YT:
youtube.com/watch?v=_GdNUQ2C8E

Ještě poslední dozvuky cesty na Taiwan jsem probrala s @KacaSaf@twitter.com. Koho to minulo, či chce kontext toho, jak to teď EU a Taiwan (a Čína) má, čtěte!
zpravy.aktualne.cz/zahranici/e

RT @mollypriddy@twitter.com

im sorry my tweet about me didn’t take your entire life’s context into consideration

🐦🔗: twitter.com/mollypriddy/status

RT @PiratskaStrana@twitter.com

Polské protipotratové zákony jsou v rozporu s evropským právem. Rozhodl Evropský parlament, který vůči Polsku schválil rezoluci. Situace v Polsku eskalovala po tragické smrti třicetileté ženy která zemřela na následky septického šoku ve 22. týdnu těhotenství.

🐦🔗: twitter.com/PiratskaStrana/sta

Poslouchala jsem projevy svých kolegů: častou dehumanizaci lidí na polských hranicích, opakovaný model, kterak si diktátoři z lidí dělají své nástroje. Věnovala jsem tedy místo slov první polovinu svého vystoupení tichu za oběti těchto diktátorů.
pirati.cz/tiskove-zpravy/ticho

RT @Piratske_listy@twitter.com

🔴 Příležitost pro nové obchodní vztahy, investice i vznik společného centra proti dezinformacím. To jsou výsledky návštěvy Taiwanu, ze které se minulý týden vrátila delegace EP. Misi iniciovala pirátská europoslankyně @MarketkaG@twitter.com. 🏴piratskelisty.cz/clanek-4051-n

🐦🔗: twitter.com/Piratske_listy/sta

Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!