Ze strany polských konzervativců je „hotovo“ už od začátku. Varšavská vláda bohužel nechce rozumnou dohodu, ze které by reálně měli přínos všichni. Místo toho proti sobě štve sousedy, ničí krajinu a bere Čechům vodu. Bezohledná populistická kampaň PiS zkrátka vyžaduje oběti.

Show thread

RT @mdorazin@twitter.com

Ministryně ž.p. Česka a Polska se zatím nedohodly na ukončení sporu o důl Turov. Z polské strany je dohoda hotová, zbývá projednat některé body na české straně, řekla polská mžp Anna Moskwa.

🐦🔗: twitter.com/mdorazin/status/14

Gratuluji nové předsedkyni Evropského parlamentu Robertě . Maltská europoslankyně získala 458 hlasů. Velmi oceňuji spolupráci s Metsolou v rámci parlamentní skupiny pro boj s korupcí. Navíc ve své řeči připomněla odkaz V. Havla. Budu se těšit na další spolupráci.

Přesně před 26 lety podala vláda České republiky přihlášku ke členství v Evropské unii, a oficiálně tak zahájila náš „návrat do Evropy." Díky členství v EU dnes patříme do prosperující a hodnotově založené Evropy. Važme si toho! 🇪🇺

RT @adamzabransky@twitter.com

Lidem, kteří říkají, že Země je placatá, se kolektivně smějeme, ale lidé, kteří zpochybňují vliv člověka na změnu klimatu, dostávají prostor v médiích, protože se tváříme, že to je "legitimní názor"... Trochu dvojí metr, ne? 🤔

🐦🔗: twitter.com/adamzabransky/stat

Politik nesmí vlastnit média. Máme s tím zkušenost my, má ji i Polsko i Maďarsko. Evropa by proto měla mít společný zákon proti oligarchii. Sejdu se s ministrem zahraničí @JanLipavsky@twitter.com, abychom dojednali společný postup.

Je škoda, že kritika vykázání Djokoviče z Austrálie přichází nejvíc od lidí, kteří nejhlasitěji obhajovali právo Austrálie vykazovat lidi, co tam chtěli požádat o azyl. Svoboda pohybu je ale nedělitelná, těžko se jí dožadovat pro jedny a druhým ji upírat.

RT @ViktorDanek_@twitter.com

Posty místopředsedů Evropského parlamentu budou příští týden ve Štrasburku obhajovat oba dosavadní zástupci z ČR, tedy Dita @charanzova@twitter.com z ANO a Marcel @PiratKolaja@twitter.com z Pirátů. Oba získali nominaci svých frakcí.

🐦🔗: twitter.com/ViktorDanek_/statu

RT @david_klimes@twitter.com

1/x Probírané financovaní Starostů ukazuje, jak moc bude v tomto volebním období chybět v opozici normální demokratická strana. Kritika od byznysových hnutí A. Babiše a T. Okamury je z principu nedůvěryhodná, přestože debata o financích STAN je na místě.

🐦🔗: twitter.com/david_klimes/statu

RT @PiratIvanBartos@twitter.com

Strany by neměly brát peníze v rozporu se zákonem či z pochybných zdrojů. @STANcz@twitter.com musí své financování vysvětlit. V případě, že jsou nějaké peníze darovány v rozporu se zákonem či z problematických zdrojů, je namístě takové peníze vrátit. A to platí pro všechny politické strany.

🐦🔗: twitter.com/PiratIvanBartos/st

RT @JanyskaPetr@twitter.com

Vystoupit z Visegrádu? Hrát tam mrtvého brouka? Jak spojit udržení dobrých vztahů se sousedy a zároveň se vůči Evropě neblamovat společným klubem s Kaczyńským a Orbánem? Vlády se tam ale časem změní, národy a sousedi zůstanou.Jiné nemáme. Nabízím komentář:
denikreferendum.cz/clanek/3355

🐦🔗: twitter.com/JanyskaPetr/status

V Česku je v plánu 282 akcí. Konat by se měl jeden neformální summit hlav států, 14 neformálních Rad EU, dvě setkání české vlády s Evropskou komisí a Evropským parlamentem, 66 neformálních pracovních skupin nebo 51 konferencí a dalších předsednických jednání. (6/x)

Show thread

Nový ministr pro evropské záležitosti Bek považuje za hlavní témata vypořádání se s následky koronavirové krize, politiku řešící změny klimatu a řešení migrace i bezpečnosti. Řešit se určitě bude i energetika. (5/x)

Show thread

Ano, musíme šetřit, ale tam, kde se dá. Ne tam, kde nám to může způsobit mezinárodní ostudu a to, že nás nikdo nebude brát vážně. Babišova vláda bohužel takhle nepřemýšlela a rozpočet připravila silně podhodnocený. Opravit to je opravdu povinnost pro novou vládu. (4/x)

Show thread

Naprosto zásadní je zajistit pro průběh předsednictví zkušené lidi, kteří budou skutečně předsedat. Chce to odborníky na legislativu, kteří se zároveň orientují v diplomacii. Těch má ČR málo, všechny předchozí vlády ignorovaly potřebu je vzdělávat a připravovat. (3/x)

Show thread

Nová vláda SPOLU a Pirátů se Starosty plánuje revizi příprav předsednictví i vyčleněného rozpočtu. Minulý kabinet ANO a ČSSD v srpnu navýšil rozpočet předsednictví o 200 milionů na 1,4 miliardy korun. Jen pro porovnání, minulé předsednictví bylo naceněno na 3,75 miliard korun.

Show thread

Do ČR dnes dorazil předseda Evropské rady. Proč? Blíží se české předsednictví v Radě. A bude to pro Česko i novou vládu opravdu dobrá příležitost ukázat, že nové vedení země chce Česko dostat do proudu moderních pro-unijních zemí. (1/x)

Dnešní start od společnosti je důležitý i pro Česko: cílem mise Transporter 3 je dopravit na oběžnou dráhu 105 CubeSatů a malých družic, mezi nimiž je i česká technologická nanodružice VZLUSat-2. Přímý přenos startu můžete sledovat od 16:25!

Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!