Follow

Evropská komise zahájila řízení s Maďarskem a Polskem kvůli obavám z porušování práv . V Maďarsku je důvodem nový zákon, v Polsku zóny bez LGBT. Oběma státům dala EU dva měsíce na reakci.

Jelikož státy zacházejí se svými občany otřesně, je zásah Evropy nutnost.

@mikulas_peksa zadna reakce nebude a EU zjisti, ze je bezzuba.. zbydou prohlaseni a neucinne sankce.. vznikne tim taky precedens, ktery povede k dalsimu rozkladu soudrznosti.. aspon tak to vidim..

@mig
Já opravdu nevím, jak mám brát tyto projevy. Co si myslet o člověku, který mávne rukou nad zákonem drtícím právo na soukromí, když ten zákon vydá EU... Ale jakmile má Polsko zákon na ochranu dětí tak to už přesahuje přes čáru...

@LukeAlmighty no jde-li o ochranu dětí, tak by si Polsko především mělo vyřešit kauzy zneužívání v církvi, ale to se úspěšně zametá pod koberec a odvádí se od toho pozornost.. jeden papaláš kryje ostatní a to dění okolo zákonů LGBT se jim hodí do krámu, protože o katolických kněžích se teď vůbec nemluví.. aspoň co jsem se dočetl o pár případech, dotyční byli "potrestáni" tak, že je z jedné farnosti přesunuli na jinou.. tak to ostatně církev dělala vždycky..

nicméně s tím mávnutím ruky ohledně soukromí souhlas.. říct že se s tím nedá nic dělat, protože je přesila, to je trochu málo.. holt je asi nutné jít do ofenzivy a začít pořádně přesvědčovat ostatní.. jenže tuhle akčnost piráti už ztratili, pokud ji někdy měli.. řeší milion věcí najednou, ale ani jednu z nich opravdu do detailu.. výsledkem je množství nejrůznějších prohlášení, které nic nestojí.. nebo jistě něco ano, ale určitě ne tolik energie kolik by stálo přesvědčovat ostatní poslance o nutnosti změny pohledu na to soukromí..

ale vlastně má Peksa pravdu v tom, že co si člověk nezařídí sám, to za něj stát neudělá.. a od státních struktur nelze očekávat, že budou mít tendenci soukromí ochraňovat, právě naopak..

@mig
@mikulas_peksa
> no jde-li o ochranu dětí, tak by si Polsko především mělo vyřešit kauzy zneužívání v církvi, ale to se úspěšně zametá pod koberec a odvádí se od toho pozornost..

Samozřejmě, že každý problém tohoto kalibru má spoustu zdrojů, a každý zdroj bude mít I horu (mnohdy valnou vědšinu nad 90 procent) neviných lidí. Já tím jen chtěl říct, že vzledem k nedávnýn nátakům chápu, proč by lidé chtěly takový zákon.

> ale vlastně má Peksa pravdu v tom, že co si člověk nezařídí sám, to za něj stát neudělá.. a od státních struktur nelze očekávat, že budou mít tendenci soukromí ochraňovat, právě naopak..

Ne!!! Toto pravidlo platí mezi civilizovanými lidmy, ale jak do toho vsuneš zákony a policii/armádu, kteří ti zničí život za obcházení pravidel, tak už nemluvíme o civilizovaných domluvách.

Já si kvůli blbým zákonům nemohu udělat letadélko nad 0.5kg. Nikoho by to neranilo, nikomu by to nevadilo, ale nějaký pán politik udělal zákon. Takže dostanu pokutu, tu odmítnu zaplatit a chlap s puškou se mi ukáže u dveří.
Politici musí zodpovídat za zákony, protože my za jejich blbost platíme životy.

@LukeAlmighty @mikulas_peksa to je pak nutné, aby se o to někdo zasazoval, ale opravdu pořádně se do toho opřel, jinak se samozřejmě armáda, rozvědky a policie budou snažit šmírovat a ukládat co možná nejvíce informací plus nasazovat represivní opatření všeho druhu.. a preventivní opatření, čili vytváření exemplárně potrestaných případů, aby si to ostatní rozmysleli..

bohužel na současné politické scéně nenalézám nikoho, kdo by právo na soukromí dovedl opravdu aktivně bránit.. naopak, nalézám Šlachtu, který kdyby se dostal k moci, tak skončíme v "naprosto bezpečném" státě plným kamer a hlášení..

ostatní strany kromě pirátů právo na soukromí nijak moc neřeší.. piráti ale na mě zatím působí dost nepřesvědčivě, neakceschopně.. a ani nemají jisté, že se dostanou do vlády, protože dělají spíš vše proto, aby se tam nedostali.. takže tam nejspíš nadále bude Babiš, tentokrát ovšem ještě se Šlachtou.. ten by byl pro Babiše naprosto "vhodný" doplněk.. narozdíl od Mrázka jde na to Babiš jinak, dělá vše legálně, kupuje si všechny státní složky..

bohužel strana, která by si dala jako hlavní cíl, prosazovat právo na soukromí, tak se určitě nedostane přes 5%, protože soukromí teď vůbec není téma dne.. a když sleduju jak mládež používá instagram a tiktok, tak to soukromí vůbec neřeší.. jsou odmala cvičeni ve sdílení a že je normální sdílet úplně všechno..

@mig @mikulas_peksa
Teď myslím, že na problém koukáš příliž úzce. Lidé byly postupně omezováni vládou poslední rok a půl. Opravdu bych se nedivil, kdyby neustálé vyhlášky a zbytečná pravidla netlačily alespoň 20 procent populace k šílenství.

Takže strana s jasným motem "dostat vládu z našeho života" by podle mě mohla dostat celkem dost. Soukromí je jen jeden z mnoha příkladů, kde se vkáda opravdu hrabe ve věcech do kterých ji nic není.

@LukeAlmighty @mikulas_peksa jo, to máš pravdu.. kdyby se to formulovalo takhle, mělo by to určitě potenciál.. spousta voličů, kteří smýšlejí "normálně" má momentálně útočiště leda u SPD, jenže pro mě je třeba SPD nevolitelná.. podle mě jde o politický byznys a Okamura už dokázal jeden Úsvit vytunelovat.. teď dělá totéž ve větším měřítku, současně lépe, aby to nebylo tak průhledné jako prve.. jeho PR je profesionální, už je zkušený a nedělá chyby..

je to ale kalkul.. počítá s tím, že dostane cca 10%, víc si myslím že nechce, protože pak by musel začít vládnout.. a to by znamenalo, že by musel pracovat na vystoupení z EU a nezvedat daně.. pochybuju, že by to udělal, zejména když z té EU přicházejí docela fajn dotace..

prostor pro novou stranu tu je, ovšem asi nejsou lidi, kteří by do politiky chtěli jít.. teda dělat tu politiku opravdu nezištně.. podle mě a zkušeností z komunálu to je totiž spíš řehole, takže pokud to člověk dělá nezištně, sám na tom tratí.. zbývá leda dobrý pocit, že to všechno k něčemu bylo..

@mig @mikulas_peksa
Stoprocentně souhlasím že SPD je opravdu velká neznámá pro mě, Ale je to jediná strana, která alespoň předstírá, že na mé práva otevřeně nesere...

Takže opravdu necítím jako volič, že budu mít letos velice široký výběr. :ablobeyes:

@mig
Začínám mít pocit, že vláda je jako zub. Dokud dělá svojí práci dobře, tak ani nevíš, že tam je, ale jak se zkazí, tak tě bolest hodí na kolena v prozbách ať tě ji už někdo zbaví.

@LukeAlmighty až na to, že když člověka bolí zub, tak zajde k zubaři.. v případě této vlády však nepomůže žádný zubař, ani zubní hygiena, natož ta nezubní.. spíš bych tu vládu přirovnal právě k těm zubařům, zatím nás totiž úspěšně umrtvili injekcemi.. vrtání a trhání teprve přijde :-)

@mikulas_peksa Jestli by to nejdřív nechtělo zásah proti von der Leyen, aby svým neobyčejným a inteligentním způsobem nepřivedla EK a EU do stejného stavu jako onehdá Bundeswehr. Nestát za ní bůhvíproč Schäuble a nezbavit se jí Merkel vysláním do EK, tak už dávno hraje jen golf. A je vidět, že madam von der Leyen nezahálí 🙄

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!