Follow

Konsorcium pod vedením @SAB_Aerospace@twitter.com bude v rámci projektu, na který získali financování z @esa@twitter.com, vyvíjet technologie pro mapování nerostného bohatství ve vesmíru. Velký krok k těžbě na asteroidech! ct24.ceskatelevize.cz/veda/334

@mikulas_peksa Pro mapování?? Jasně, pak už jen zbývá ta trivialita, jak se ekonomicky únosně dostat k těm zdrojům, jak je vytěžit, a jak je dostat zpět na Zemi... ESA má asi moc velký rozpočet, že už neví do čeho to strčit 🤣

@g @mikulas_peksa je videt, ze napady na zemi uz jsou vytezene, strategie taky dochazi, nejake to planovani, toho je uz jen na dva tydny dopredu.. potrebujeme se holt podivat po jinych planetach, to je ted vubec hrozne dulezite, treba tam najdeme kus zlata a tim smahem vyresime prechod na tu bezuhlikovou ekonomiku.. (spis mam pocit, ze bude nasledovat ekonomika olova)

@mig @g @mikulas_peksa
Expanze do vesmíru je sakra důležitá, ale ne kvůli tomu, abychom jsme se hned vrátily s kusem šutru.

Dysnovy satelity a mimzemské kolonie bohužel zatím jsou jan v náčrtech, ale jde o nejdůležitější projecty, které lidstvo právě řeší.

@LukeAlmighty @mig @mikulas_peksa Nejdůležitější projekty jsou podle mého názoru ty, které jsou realizovatelné, protože jen tak dojde k efektivnímu využití prostředků.

Pro mimozemské kolonie nejsou energetické zdroje, návazně ochranná pole a doprava. To je jako mapování ložisek černého uhlí Severní Ameriky už v VI. století př.n.l.: pro evropany by to mělo úplně stejný význam, tj. žádný, protože by to stejně nevyužili.

@g @mig @mikulas_peksa
Rozhodně souhlasím, ale toto je otázkou samotného života.

Pokud se tato planeta stane neobyvatelnou, a my nedostanem ani blbou plíseň na cizí planety, tak je velice možné, že samotný živou přestane existovat.

Proto si myslím, že bychom měli zjistit, která rostlina by přežila mars, a rovnou ji tam poslat.

@LukeAlmighty @mig @mikulas_peksa Jenže na jiné planetě život stejně neudržíte, dokud nezvládnete terraformaci nebo pokročilou genetiku, nebo pokud nemáte dostatečný energetický zdroj (např. skrze fúzi). Teď tam můžete letět tak nanejvýš na jednosměrnou dovolenou umřít 😀 ... a to se ještě nejspíš pár desetiletí nezmění. Je to škoda, ale jsem v tomhle pesimista.

@g @mig @mikulas_peksa
Nejsem si jistý, jestli jste přečetl mou celou zprávu. Kytku/plíseň/brouka tam můžem poslat už teď.

@LukeAlmighty @g @mikulas_peksa nebál bych se toho, že by na Zemi snad měl zaniknout život.. jsou tady organismy, které přežijí extrémní podmínky včetně jaderných výbuchů, extrémní zimu i teplo.. kyslík k životu nepotřebují, ve střevech máme většinu bakterií anaerobních.. nicméně by mě zajímalo, zda sondy, které na Mars posíláme, nějak dezinfikují a čím, když existují bakterie, které jsou schopny odolat vysokým teplotám po dlouhou dobu.. ono je klidně možné, že už tam ty bakterie a plísně dopraveny byly.. otázkou je, jestli v tamějších podmínkách mají co žrát.. no pochyboval bych, že takové výzkumy neprobíhají, určitě se na materiálu z Marsu u nás testuje, co se v něm uchytí a co ne..

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!