Today, we celebrate the 87th birthday of His Holiness the Dalai Lama. Let's remind ourselves that it is a right of the people of Tibet to recognise his reincarnation, and it should be allowed to happen without any interference from the Chinese government.

Happy birthday! 🎊

Námitka by ale nenarušila možnost budovat další jaderné zdroje, pouze by se nefinancovaly z peněz na udržitelné zdroje. Je to ztracená příležitost připravit lepší pravidla třeba pro LNG terminály. 3/3

Show thread

Ve chvíli, kdy tady máme jasnou strategii, jak se od ruského plynu co nejdříve odstřihnout, nedává smysl budoucí investice směřovat právě Putinovi. V rámci námitky se nedalo zvlášť hlasovat o jádru, které má v českém energetickém mixu své místo. 2/3

Show thread

Hlasovali jsme pro námitku, protože jsme chtěli, aby Komise přepracovala delegovaný akt.

Ten totiž neodpovídá aktuální bezpečností a energetické situaci. Nechceme, aby se na fosilní plyn pohlíželo jako na udržitelný zdroj energie. 1/3

„Budeme posilovat občanskou společnost, svobodná média a nezávislé instituce na celém evropském kontinentu,“ řekl @P_Fiala@twitter.com.

Zní to od českého premiéra hezky. Úkol je tedy jasný: musíme se zbavit vydírací jednomyslnosti a důsledně řešit rozklad právního státu v Maďarsku a Polsku.

RT @ivkmoskva@twitter.com

Rusko je posledním ochráncem křesťanství a Slovanstva. Allahu Akbar!

🐦🔗: twitter.com/ivkmoskva/status/1

Takový to, když nevíš, že Evropskou komisi může odvolat pouze Evropský parlament a Komisaři jsou na vládách členských států nezávislí, ale tváříš se, že tomu rozumíš.

RT @MirekTopolanek@twitter.com

Myslím, že je na čase, aby vláda @VeraJourova@twitter.com odvolala. A proč taky ne? Zastupuje Babiše nebo Českou republiku? Od Babiše se distancuje a na ČR kašle.
echo24.cz/a/SCunp/duda-jourova

🐦🔗: twitter.com/MirekTopolanek/sta

RT @EuropeanPirates@twitter.com

🇪🇺 Today, the EU Parliament adopted a resolution on the protection of in the digital workspace.

🏴‍☠️ Pirate Party MEPs appreciate the text, which calls for a better employee protection from monitoring tools.

👉 More: european-pirateparty.eu/pirate

🐦🔗: twitter.com/EuropeanPirates/st

@ivosh no, to je jasné, ale já ten graf šířím, aby bylo vidět, že hlavní část problému s emisemi v Česku je pár velikých elektráren na uhlí. A že je třeba pracovat v první řadě na tom a nevzdávat se (jak se nám místní uhlobaroni snaží podsunout)

@101101000 @EU_Commission I guess there is a difference in understanding of the word partnership. I have no problem to negotiate with Russia, China etc., as long as their positions are at least a bit reasonable and a given word is upheld.

That's not the case for Russia, and honestly I struggle to find any common ground with China, looking at the ongoing genocide of Uyghurs.

That's why I am saying "Europe shall be standalone".

Zločiny proti životnímu prostředí stojí EU skoro polovinu ročního rozpočtu ČR! Co s tím? Umožnit Úřadu evropského veřejného žalobce takové zločiny vyšetřovat! 🇪🇺

Jako člen Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP tlačím na to, abychom se nového rozšíření co nejdříve dočkali.

RT @eurovCesku@twitter.com

Dnes slavíme den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje jako připomenutí jejich symbolického příchodu na Velkou Moravu v roce 863. Slováci je mají na euromincích, zatímco většina Čechů se € bojí kvůli ztrátě identity.

🐦🔗: twitter.com/eurovCesku/status/

RT @faktaoklimatu@twitter.com

Trochu neuvěřitelná čísla:
Za jeden rok 2021 vzrostla výroba obnovitelné energie v Číně o více než celá výroba energie ve Spojeném království. 🤯😳🤯
A instalace obnovitelných zdrojů v Číně stále zrychluje. (A také celosvětově.) twitter.com/NatBullard/status/

🐦🔗: twitter.com/faktaoklimatu/stat

@101101000 @EU_Commission simply - only slaves think about whom to submit. Free people stay for the independence.

You fall into the same trap as many before, pretending there is only the US and Russia and we have to rely on of them. It is not true.

@ivosh no, my technicky vzato elektřinu v úhrnu spíš vyvážíme.

Ono je to samozřejmě jedno, atmosféra Země se neptá, kdo do ní molekulu oxidu uhličitého vypustil. Prostě se ohřívá. To jen my lidé máme ve zvyku rozpočítávat si to podle nějakých čar na mapě.

RT @SBozska@twitter.com

@oprokop@twitter.com Tohle je mnohem lepší film! Blbý, že ne Netflix, ale realita.

🐦🔗: twitter.com/SBozska/status/154

RT @PirateSecon@twitter.com

and questions of how to secure energy supplies have become critical when initiated a bloody war in .

In his lecture, @vonpecka@twitter.com explains how we can resolve issues of dependencies & centralized energy supply.

Watch here:
cdn.jwplayer.com/players/klaY6

🐦🔗: twitter.com/PirateSecon/status

RT @EvandeRakt@twitter.com

als Aufgabe. Gemeinsam mit @adee_lajda@twitter.com haben wir Prioritäten & Herausforderungen der @EU2022_CZ@twitter.com analysiert. In den Worten von : „Die Aufgabe Europas besteht darin, sein Gewissen und seine wiederzufinden.“ 🇪🇺🇨🇿✌️

@boell_stiftung@twitter.com

🐦🔗: twitter.com/EvandeRakt/status/

RT @TGuthJarkovsky@twitter.com

U jiných stran je pár podivínů a jsou z toho vždycky nekonečný titulky, a v ODS je celá klika antivax trumpistických dezinformátorů @realTeaParty_cz@twitter.com a je to celkem přecházeno jako prostě normální věc, kterou holt maj. WTF 🤨

🐦🔗: twitter.com/TGuthJarkovsky/sta

Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!