Show newer

Pozastavit Maďarsku část evropských dotací je jako useknout hlavu hydře – problém to nevyřeší, ale pouze znásobí.

Nerozumím tomu, proč Komise nedotáhne své sliby do konce a napozastaví Orbánovi veškeré dotace, dokud Fidesz nezlepší stav právního státu v zemi.

Evropská komise navrhuje zatrhnout Maďarsku 70 % plateb ze tří finančních programů. Ani jeden z nich se ale netýká zemědělských dotací, které pravidelně vysávají Orbánovi zkorumpovaní oligarchové.

Jenže kompromisy nejsou cesta.

Evropským parlamentem prošla revidovaná Směrnice o energetické účinnosti. Výborná zpráva, protože jde o chytré snížení spotřeby energie, což je jedno z nejefektivnějších řešení vysokých účtů za energie, klimatické krize i závislosti na autoritářských režimech.

Maďarsko má podle Komise „chronickou neschopnost“ řešit korupci. A má pravdu!

Jestli Orbánova vláda něco umí, tak je to systematicky vytvářet korupční prostředí, především ve veřejných zakázkách.

Taková vláda si nezaslouží z evropského rozpočtu ani euro.

Dále jsme schválili novou Lesní strategii, která nabízí užitečný přehled problémů, kterým naše lesy čelí. Jak efektivně se ale strategie implementuje, to už bude záležet na jednotlivých členských státech. (2/2)

Show thread

Schválili jsme v EP dvě zprávy týkající se ochrany lesů. Nařízení o odlesňování zajistí, že produkty, které si kupujeme, nepřispěly k ničení a degradaci lesů a nepřispívají tedy ke zhoršování životního prostředí. (1/2)

Komise spouští proti Maďarsku mechanismus podmíněnosti. Namísto pozastavení všech plateb ale Maďarsku pouze pozastaví platby z víceletého finančního rámce.

Orbán si může ponechat dosud vyplacené peníze. To je špatně.

RT @MarketkaG@twitter.com

Dnes jsem se v Parlamentu potkala s ázerbájdžánskou delegací. Schůzka byla už nějakou dobu plánovaná a já se rozhodla ji nezrušit, ale předat jim, že ne všechny nás zajímá pouze plyn; ale i krveprolití na hranicích s Arménií. 🇦🇲
Ázerbájdžánskou agresi jednoznačně odsuzuji.

🐦🔗: twitter.com/MarketkaG/status/1

@vonderleyen@twitter.com 6/ Komise se zavazuje bránit právní stát, nezávislé soudy a bránit EU rozpočet prostřednictvím mechanismu podmíněnosti.

V tomto s @vonderleyen@twitter.com plně souhlasím. Jak ale můžeme sledovat v Polsku a Maďarsku, provedení zatím pokulhává. Už dost bylo slibů, je čas je podpořit činy!

Show thread

@vonderleyen@twitter.com 5/ Tento rok mimo jiné ukázal, že Green Deal a dosažení klimatické neutrality jsou pro naši budoucnost naprosto zásadní. Zažili jsme rekordní sucha, požáry. EU navýší své kapacity k boji s přírodními katastrofami, které kvůli klimatické krizi budeme zažívat stále častěji.

Show thread

4/ .@vonderleyen@twitter.com: Komise navrhuje zastropovat ceny elektřiny vyráběné z neplynových zdrojů, z jejíhož prodeje mají výrobci nebývalé zisky. Zisky jsou v pořádku, mimořádně těžit z válečné krize je ale špatně. Tyto zisky je třeba sdílet s těmi, kteří to opravdu potřebují. 

Show thread

3/ Rusko totiž aktivně manipuluje s evropským energetickým trhem. Pociťujeme to všichni. Hlavní problém je naše závislost na fosilních palivech jako takových, ne pouze jejich cena. A proto potřebujeme spolehlivější partnery, včera bylo pozdě.

Show thread

2/ V přímém přenosu vidíme, že naše solidarita má smysl a nesmí utichnout. V tom se všichni shodneme. Mnoho je v sázce. Nejen pro Ukrajinu, ale pro celou Evropu i celý svět. Ruská válka na Ukrajině ohrožuje naši energetiku, ekonomiku a budoucnost.

Show thread

1/ Na půdě Evropského parlamentu začal očekávaný projev o stavu EU. To zásadní? Není čas na ústupky Putinovi. Evropské sankce fungují a v podpoře Ukrajiny musíme vytrvat. Měli jsme dřív poslouchat ty, kteří Putina dobře znají, třeba v Pobaltí nebo v běloruské opozici.

RT @PiratskaStrana@twitter.com

Zveřejňujeme vše o legalizaci! Kolik to přinese peněz? Kolik nás to ročně stojí na represi? Jaký to bude mít vliv na kriminalitu? A na zdraví? Mrkněte na regulacekonopi.cz.Zjistíte, že to vychází fakt dobře!
Příští týden návrh projednáme v koalici a jdem na to!

🐦🔗: twitter.com/PiratskaStrana/sta

RT @SBozska@twitter.com

Když už @kolovratnikm@twitter.com chce omluvu od @Lukas__Valenta@twitter.com , tak je taky důležité kouknout se na atlasvlivu.cz/ Optický klam z tv lze pochopit, ale rozhodně ne jasně napsáno, že poslanec za ANO příležitostně jede ruskou i čínskou propagandu. Kdy se nam za to omluvite vy?

🐦🔗: twitter.com/SBozska/status/156

RT @SBozska@twitter.com

Mohl by nám @portlik@twitter.com vysvětlit,co má znamenat spolupráce s předním dezinformatorem a řečníkem na demonstraci 3.9.? To vážně @KoaliceSpoluPha@twitter.com pořád bude dělat ostudu @P_Fiala@twitter.com ? Jste SPOLU s námi nebo PROTI nám?

🐦🔗: twitter.com/SBozska/status/156

RT @OndrejRucka@twitter.com

Chceš-li srazit ceny plynu, vyzbroj řádně Ukrajinu!

🐦🔗: twitter.com/OndrejRucka/status

Tohle jsou prý nejkvalitnější kandidáti pražského SPOLU!

Jiří Pospíšil namočený do kauzy Dozimetr nebo Jan Wolf obžalovaný v kauze sportovních dotací. Plus na kandidátce mají ještě Richarda Bureše obžalovaného v kauze šmelení s byty.

Tak to gratuluji k pohrdání voliči!

Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!