V primárních volbách @PiratskaStrana@twitter.com jsem byl zvolen na 3. místo v Praze. Na společné kandidátce s @STANcz@twitter.com to bude 4. místo. Přede mnou je @olgarichterova@twitter.com a @JakubMichalek19@twitter.com .

Moc děkuji všem, kteří mi dali hlas. Děkuji také mému týmu. Bez něj by to nešlo.

Vítr do plachet!

Signal: We have been adding new servers and extra capacity at a record pace every single day this week nonstop, but today exceeded even our most optimistic projections. Millions upon millions of new users are sending a message that privacy matters. We appreciate your patience.

Alexej Navalnyj se po německém azylu vrací do Ruska. Kéž by jeho návrat odčinil 104 let starou fatální chybu německých úřadů, které v roce 1917 pomohly přepravit do Ruska Vladimira Uljanova, což ve svém důsledku vedlo k bolševické revoluci a založení sovětského státu.

novinky.cz/zahranicni/clanek/v

RT @joinmastodon@twitter.com

Follow friends and discover new ones among more than 4.4M people; Publish links, pictures, text, video. is free, non-commercial, decentralized, and optimized for your convenience, not advertising.

📌 Sign up on any server: joinmastodon.org

🐦🔗: twitter.com/joinmastodon/statu

Na rozhodnutí Googlu a Applu, které se nemusí nikomu zpovídat, závisí osud všech komunikačních platforem. A ani nevíme, jak jejich algoritmy přesně fungují… Co odhalilo zablokování Trumpa na Twitteru? A máme si teď všichni založit účet na Mastodonu? 🏴

blog.aktualne.cz/blogy/mikulas

Miliardář a spoluzakladatel americké firmy Tesla Elon Musk minulý týden vyzval své příznivce, aby „používali Signal“. Myslel tím šifrovanou komunikační platformu, podobnou těm, jako je Messenger či WhatsApp. Část jeho příznivců ale vzkaz na twitteru nepochopila a místo toho začala nakupovat akcie malé a prakticky neznámé firmy Signal Advance. Akcie díky jejich nadšení zpevnily za jediný den o stovky procent 😀

„Fakt, že šéf firmy může bez jakékoli kontroly či vyváženosti vypnout prezidentovi USA mikrofon, budí velké rozpaky. Není to jen potvrzením moci těchto platforem, ale také ukazuje velké slabiny způsobu, jímž je naše společnost organizována v digitálním prostoru,“ uvedl v pondělí eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Je asi hodně bláhové si myslet, že apolitická část planety přestane používat systémy pod kontrolou nadnárodních korporací. My politici, zastupitelé občanů bychom bez ohledu na politickou orientaci měli uznat, že opravdu není šťastné, pokud se korporace stávají těmi, kdo určují politický diskurs a zajistit zákonem, že poskytovatel služeb se zásadním podílem na trhu provozuje veřejnou službu a musí respektovat svobodu projevu ve stejném rozsahu, který přiznávají občanům jejich ústavní práva.

Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!