S @PiratskaStrana@twitter.com vyzýváme ke zrušení patentů na vakcíny proti covid-19. 🏴 Patentování omezuje produkci vakcíny, kterou nyní mohou vyrábět pouze firmy, které ji vyvinuly, a několik vybraných partnerů. Vyzýváme českou vládu k podpoře iniciativy. 🇨🇿 mikulas-peksa.eu/vakciny-paten

RT @radhabl@twitter.com

KONEC EXEKUCÍ DVOULETÝCH DĚTÍ.
👏Dnes jsme se konečně zařadili v oblasti dětských exekucí k civilizovanému světu.

Velké díky @CLOVEKVTISNI@twitter.com , @DanielHule@twitter.com, organizaci Tady a teď a dalším
Z poslanců díky zejména @JanFar_sky@twitter.com @katavalachova@twitter.com @MarekVyborny@twitter.com @kolarik_lukas@twitter.com @PatrikNacher@twitter.com

🐦🔗: twitter.com/radhabl/status/136

Hlavní dělící politická linie je mezi těmi, kteří vnímají rozum jako příležitost (činí lidi svobodnějšími) a těmi, kteří jej vnímají jako hrozbu (protože činí lidi svobodnějšími). Ti první věří, že rozum pomáhá, ti druzí, že škodí. Je, na každém z nás, čemu kdo věříme, ale pokud se k některé ze stran přidáme, měli bychom si tuto volbu často opakovat.

Vystrčil by rád, kdyby se lidé na home office podělili s restauratéry a dalšími o svou mzdu. Zaregistroval ten pán to, že jeho vlastní strana daňovým balíčkem sebrala z rozpočtu 80mld. Kč a dala je těm, co dostatečně vydělávají na úkor potřebných? Nestačím kroutit hlavou.

V testech účinnost 85 %, potřebná pouze jedna dávka - to je vakcína od firmy &Johnson, která má nejblíž stát se čtvrtou schválenou evropskou vakcínou. EU má předobjednáno 200 milionů dávek. Firma včera zažádala o schválení od Evropské lékové agentury (@EMA_News@twitter.com).

Přátelé, dnes jsem absolvoval dvojici testů, na protilátky i antigenní. Výsledky mi udělaly velkou radost. Infekci SARS-CoV-2 mám za sebou a AG test mám negativní. Velmi se mi ulevilo a chci Vás vyzvat, abyste to udělali také. Za ten klid na duši Vaší, za tu možnost uklidnit rodinu a potvrdit, že jste si tím třeba všichni již prošli to stojí. Zažíváme mizérii, a proto je jakákoliv pozitivní zpráva nanejvýš cenná. Přeji krásný den a hlavu vzhůru, sluníčko si začíná s virem vyřizovat své účty.

Dnešní žádost hejtmanů a následné kvaziústavní "prodloužení" NS je odmítnutím politické odpovědnosti. Hejtmani měli možnost ukázat chytrá řešení, méně příkazů, více doporučení, méně lockdownu, více testování a posílit naději veřejnosti, že v tomto státě funguje alespoň samospráva. Místo toho podlehli tlaku úředníků v krizových štábech a vrátili míč vládě, která s ním již rok hraje netransparentní a falešnou hru. Těší mne, že jediný kdo držel vlajku byl pirátský primátor Zdeněk Hřib 👍

For the first time in years, there is a new leader in Czech parliamentary elections polls! The coalition of Piráti (Greens/EFA) and STAN (EPP) takes the lead with 29.5%. We are really grateful for the support and we continue to work hard for the citizens!

Our capabilities to explore outer space are limited to cooperation between nations. It's weird that we support LHC, funded by 34 nations by 8 billions USD, but don't fund decentralised, democratic discussion over the world by any part of this amount. EU should definitively raise the flag of freedom and fund freedom around the world itself.

@Ondřej Pokorný @Jan Molič @matrix07012 :thotpatrol: @Marcel Kolaja
@Jiří (OZ) Kadeřávek

With other media as mobile phones or email this is done by protocols. Technical protocols. There are for phone networks to be able to talk to each other on internet there are also. Providers should comply with protocols above some threshold of users (a thousand, a million...). Protocols are in television networks to carry the signal. There is no need for governments to run services, mostly it is done by technical norms.

If a creator of App chooses not to comply to open federation protocols for fast development, OK but above some number of users should be mandatory to provide it, so that is the development decision if start from scratch and add it later or have it in the core from beginning.

Citizens should have right to switch providers with their social/messaging channels and whole account with their contacts. W3C ActivityPub cannot do that as first generation protocol, but Zot for example (I am writing from Hubzilla through ActivityPub plugin here) can migrate channels with contacts between providers. That should be the same as transfer of phone number to other service provider.

Social media are new and sooner or later there will be standards and control bodies set as it was with other historic media. Right to choose provider based on proper technical protocols is enough to fragment them enough naturally. Regarding Brexit and other far right political forces in Europe, EU should actively support development of federated networks (protocols and opensource apps) in its own concern.

I really never didn't understand twitter like media. In fact, I made my biggest political fail there. It's like shouting, no real discussion here. and someones waiting for a big shout for screening. I don't see real opened, crypted and independent discussion network still. Something like federated and opened facebook. Mastodont is like Twitter on steroids, but limited regarding discussions threads.

RT @PavelHertl@twitter.com

U Francouzů se zbláznili. Registrace na dvě kliknutí a při jednom přihlášení rovnou zaregistrovat všechny příbuzné!🤦

Kde je první a druhý PIN? Kde je odeslání rodného čísla Googlu? Kde je souhlas se zasíláním obchodních sdělení? To Francie neví jak vypadá ?

🐦🔗: twitter.com/PavelHertl/status/

EU should create its own independent is contradictio in adjectivo.

V primárních volbách @PiratskaStrana@twitter.com jsem byl zvolen na 3. místo v Praze. Na společné kandidátce s @STANcz@twitter.com to bude 4. místo. Přede mnou je @olgarichterova@twitter.com a @JakubMichalek19@twitter.com .

Moc děkuji všem, kteří mi dali hlas. Děkuji také mému týmu. Bez něj by to nešlo.

Vítr do plachet!

Signal: We have been adding new servers and extra capacity at a record pace every single day this week nonstop, but today exceeded even our most optimistic projections. Millions upon millions of new users are sending a message that privacy matters. We appreciate your patience.

Alexej Navalnyj se po německém azylu vrací do Ruska. Kéž by jeho návrat odčinil 104 let starou fatální chybu německých úřadů, které v roce 1917 pomohly přepravit do Ruska Vladimira Uljanova, což ve svém důsledku vedlo k bolševické revoluci a založení sovětského státu.

novinky.cz/zahranicni/clanek/v

RT @joinmastodon@twitter.com

Follow friends and discover new ones among more than 4.4M people; Publish links, pictures, text, video. is free, non-commercial, decentralized, and optimized for your convenience, not advertising.

📌 Sign up on any server: joinmastodon.org

🐦🔗: twitter.com/joinmastodon/statu

Na rozhodnutí Googlu a Applu, které se nemusí nikomu zpovídat, závisí osud všech komunikačních platforem. A ani nevíme, jak jejich algoritmy přesně fungují… Co odhalilo zablokování Trumpa na Twitteru? A máme si teď všichni založit účet na Mastodonu? 🏴

blog.aktualne.cz/blogy/mikulas

Miliardář a spoluzakladatel americké firmy Tesla Elon Musk minulý týden vyzval své příznivce, aby „používali Signal“. Myslel tím šifrovanou komunikační platformu, podobnou těm, jako je Messenger či WhatsApp. Část jeho příznivců ale vzkaz na twitteru nepochopila a místo toho začala nakupovat akcie malé a prakticky neznámé firmy Signal Advance. Akcie díky jejich nadšení zpevnily za jediný den o stovky procent 😀

Show older
Pirátský Mastodon - Sharing is caring

The social network of the future: No ads, no corporate surveillance, ethical design, and decentralization! Own your data with Mastodon!