Follow

It's unacceptable if Members of the European Parliament have to use a service provided by an American company and agree to their Terms of Service in order to exercise the mandate. Representing citizens must not be conditioned upon using iCloud. kolaja.eu/en/post/20200617-rem

@marcel_kolaja What the actual fuck. So after resolution supporting open-source and the day after starting two antitrust probes against Apple somebody decided to force MEPs and their teams to buy thousands of Apple devices and lock them into their ecosystem when all they need is a web app?

@ondra
It is unacceptable to have to agree to T&Cs of *any* company in order to exercise your mandate.

I've successfully refused to take exams and use public services in the past that would have required me to agree to someone's T&Cs on the grounds that my access to the administration cannot be made contingent on my entering a contract with a private third party.

And I wasn't representing half a billion people.

@marcel_kolaja

Cc @kaerF

@0 @ondra @kaerF That's right. The fact that that company is Apple makes it even more bizarre.

@ondra @marcel_kolaja Zbytečně silná slova. Evropa jen svými vlastními rozhodnutími dokumentuje, kde je její místo. Můžete s tím nesouhlasit, může Vás to rozčilovat, ale to je asi tak to jediné, co s tím můžete reálně udělat. 🤔

@g Tak doufejme, že @marcel_kolaja jakožto místopředseda evropského parlamentu s tím reálně něco udělat může. 😉

@ondra @marcel_kolaja Nemůže de-facto nic a ani mu to nikdo vyčítá. EP není armáda, aby šarže s funkcí velela, ale jen aby zastupovala většinu, která ji tu funkci propůjčila. Ta většina se skládá z malého počtu mimořádně zásadových lidí a pak většiny, jejíž zájmy řídí jiné principy. Tak to bylo je a bude.

@g @ondra Nechte mě hádat. Místo Evropy je... v Evropě? 😄

@marcel_kolaja @ondra Pěkná floskule, ale Evropa (míněno EU) není v politické, ekonomické ani vojenské oblasti tak úplně suverénní jako jiné mnohem kompaktnější celky. Byla a je pod silným vlivem skutečných hráčů...a na tomhle místě i zůstane.

@g @ondra Pak s Vámi musím nesouhlasit. Jak to tak posledních 17 let sleduji, strategická akceschopnost Evropy se stále zlepšuje. Ne, že by se nedalo zlepšovat dál, ale Evropa na tom není z tohoto pohledu vůbec zle.

@marcel_kolaja @ondra Kde vidíte konkrétně nějaké zlepšování? Možná tak podle výše platu v EP. Ovšem podle "úspěchů" v Sýrii, Libyi, při ochraně hranic, při sporech s Tureckem, efektivitě sankcí proti Rusku, sankcích proti Evropským firmám, ekonomických problémech spojených s EUR, atd. se realita světa jeví dost jinak než ji asi vidí v PowerPointu bruselští myslitelé.

@g @ondra Tak například právě v ochraně hranic došlo za poslední roky ke zlepšení. Je třeba více posílit FRONTEX a to se postupně děje. Projekty PESCO jsou taky velmi úspěšné v koordinaci a v prohlubování spolupráce v oblasti obrany. GDPR představuje světovou revoluci v ochraně osobních údajů a pro Evropu je strategickým krokem. Jistě, že musíme na lepší koordinaci a efektivnější spolupráci neustále pracovat, ale Evropa je už dnes bez pochyb světovou velmocí.

@marcel_kolaja @ondra Jak vysvětlíte, že se při tom všem staly události, o kterých jsem psal, a které demonstrují (ne)schopnost Evropy? Pouze jste dokumentoval, že GDPR, FRONTEX nebo PESCO jsou prázdné zkratky. PESCO by časem něco být mohlo, pokud by se to ovšem hodilo skutečné velmoci (USA), ale o tom silně pochybuji. Příčiny nejsou v nedostatku zdrojů nebo potenciálu Evropy, ale v neschopnosti vedoucích představitelů...a jejich klany tam budou dlouho, dokud je nesmete skutečná krize.

@g @ondra Ani náznakem jsem se nesnažil tvrdit, že bychom měli ideální vedení. Naopak dlouhodobě tvrdím, že by lidovci měli jít od kormidla.

@ondra The voting system is being decided at committee levels. Hence, some had decided before the probes started, some might decide after. Other than that, your summary is quite accurate.

@marcel_kolaja I'm just wondering whether it's motivated by desire to get the latest iOS devices (paid by taxpayers) or it's just plain old incompetence and they genuinely think you need a native app for everything. Though I can't decide what's more harmful.

@2342 Still needs corruption or incompetence to make them use it. :)
@marcel_kolaja

Sign in to participate in the conversation
Pirátský Mastodon

mastodon.pirati.cz is one server in the network